Zobrazují se příspěvky se štítkemžblepty. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemžblepty. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 24. října 2013

Mimorealitou

Abych pravdu řekla, od založení blogu se nezměnilo vůbec nic. Měla jsem jakousi utkvělou představu, že si založím blog a všechno se změní, začnu cvičit a večer nebudu ujídat jogurty (nejen). Já bláhová, na co jsem myslela? Čtu blogy spousty lidí, co to dokázali, co dokázali naprosto přehodnotit svůj život, začali jíst zdravě a cvičit a se vším tím se chlubí a všichni je v tom podporují. Co ale takoví, jako jsem já, kterým se to prostě nedaří? Ztrácím tak na zajímavosti jenom proto, že zkrátka potřebuji pomocnou ruku? Jak mám bojovat s nezkrotným vyjídáním ledničky a všeho kolem? Jak mám bojovat s naprostou nechutí ke cvičení? Mám pocit, že mě to brzo zničí. Chtěla bych si dát každou neděli do kaše kostičku čokolády za odměnu, že jsem zvládla další týden. Chtěla bych se cítit dobře, hlavně po duševní stránce. Chtěla bych, aby mi někdo porozuměl a pomohl.

tyhle krasavice na mě pořád koukaj, ale já moc dobře vím, že jakmile je otevřu, budou hned pryč a to bude konec. připadám si jak v nějakém čokoládovém království, kde toho chudáka čokošku nikdo nejí. 

Tak to bylo menší srdceryvné vylití a já jdu zase psát tu prezentaci o zdravém životním stylu! 

P.S.: Uvítám jakoukoliv radu, co se týče cvičení. Tipy a rady na něco zábavného a skvělého? :) 
P.S.2: Uvítám vlastně jakoukoliv radu. 

čtvrtek 17. října 2013

Narozeninový

Vážené dámy, musím se pochlubit, dnes mám narozeniny; a to přímo poslední nácté! Tak všechno nejlepší, Verunko! Čeká mě teď pár dní jakéhosi obžerství spojeného se dny oslav (a stužkovacího večírku věhlasné třídy 4.A!), čeká mě narozeninové pečení, na které se těším snad milion let (no kdo by se netěšil, až si upeče dort?), ale pak se hodlám naplno vrhnout do cvičení a toho pravého zdravého životního stylu, tak snad se vydaří. (kdybych já to pořád jen neodkládala...)

Těžce nestíhám, tak přidávám jen pár foteček, co se nevešly na instagram ani jinam: 
pohospodová ovesná s nutelou, čokoládou a jablkem - podzim - popařížské autobusové snídání: croissant (takže jeden krojs), hruška a nejlepší zelený čaj z OMV - prehistorická tátova rejžovka s marmoškou a jahůdkami

pondělí 14. října 2013

Pondělní borůvkové ráno

Pondělní rána bývají - jak všichni už dávno víme - těžká, tak proč si je nezpříjemnit nějakou dobrou sladkou snídaní? Zastávám názor, že všechna rána by měla být zpříjemněna nějakým lahodným pokrmem, ale šunku ani sýr mi po probuzení rozhodně necpěte. Naposledy jsme snídala něco slaného naposledy asi před sto lety (pravděpodobně tukovou housku s Veselou krávou ♥ a to je teprve dobrota. ach, připomíná mi to dětství) Ráno se chci rozšoupnout a klidně si dám i nějaký ten pravý domácí koláček od babičky (a k tomu horu ovesné kaše s horou skočice a horou ovoce).
Dnes bych Vám ale chtěla představit svou dnešní snídani, která byla zcela výjimečně rýžová.

rýžová pudinková kaše s borůvkami

Vždy, když doma vaříme rýži, nějaká zbyde a je přeci škoda to nechat zkazit a pak vyhazovat, když si z toho Verunka může udělat kašičku, kterou normálně nedělá, protože to trvá dlouho (není nad vločky!). Nedělní rejžovka byla tedy jasnou volbou. Trochu jsem se bála, že mi kaše nezhoustne (možná jsme spíš hledala záminky naházet tam něco spešl), když v tom mi do oka padl vanilkový pudink. Je v něm pochopitelně spousta škrobů, ale jednou za čas? (aby to jednou za čas ale nebylo moc často, frajerko). 

Do rýže uvařené ve vodě (při vaření můžeme přidat koření, například hřebíček se k rýži hodí perfektně) přilijeme mléko a za občasného míchání ohříváme v kastrůlku. Mezitím si rozmícháme 1-2 (nebo kolik chceme) lžičky pudinku v mléce. Když se kaše skoro vaří, přilijeme pudink a mícháme do zhoustnutí. Nikdy to tam, prosím pěkně, nesypte přímo, prášek se zdrcne a vytvoří hrudky (já hloupá). Můžeme osladit lžičkou medu. Podáváme s čím chceme (nevím proč, ale do rýžové kaše se mi vůbec nehodí čerstvé ovoce, proto jsem zvolila zavařované borůvky z letních zásob)

úterý 1. října 2013

Úterní pečení loučení

  Vzhledem k tomu, že zítra jedu (konečně) do Paříže obdivovat krásy města z Eiffelovky a parler en francais (a jíst makronky a palačinky a bagetky a sýry a hádat se se spolužáky a fotit každou blbinu), tak jsem se rozhodla připravit se na nedostatek potravin oblíbenou činností a to tím, že si upeču něco dobrého ke svačinkám, potažmo obědům, potažmo večeřím, protože zajištěnu máme akorát snídani. Mám v plánu si k obědu dát něco na ulici (třeba zdravě vypadající sendvič a nebo právě tu palačinku, protože výlety tohoto typu přeci nejsou odtučňovací kůra a pakliže mám poznávat francouzskou kulturu, tak jedině se vším všudy, a protože kuchyně to doho pochopitelně patří v tomto případě z velké části, byl by hřích se za každou cenu cpát pufovanými chlebíčky a "hlídat si figuru". Né, že bych za ta slunečná léta strávená ve Francii nezažila z francouzské kuchyně až až (kdo zažil žabožroutské stolování pochopí, kdo ne, pravděpodobně nepochopí, ale o tom možná jindy), ale obzory je třeba si rozšiřovat pořád (přineste mi klidně i toho šneka!).
  Hlavní úlohou mého dnešního stání u trouby tedy bylo (upéct) vykouzlit něco chutného, zdravého, nedrobivého (není nic horšího než drobivá bábovka všude jen ne v žaludku, přecijenom Paříž je obrovská a stihnout ji jen za dva dny bude pravděpodobně nadpozemský výkon, takže očekávám shon a já jsem opravdu (šnek) pomalá, takže svačit při cupitání za skupinou bude teprve zábava a to poslední, po čem toužím je zachytávat drobečky všude kolem) a hlavně výživného, tedy něco, co mě dokonale zasytí. Volba padla na mrkvovo vločkovo fazolovo tvarohový superkoláč.


Superkoláč

na těsto na dva pekáčky budeme potřebovat: 
5 středních mrkví
hrnek bílých fazolí
1 menší jablíčko
1 banán (čím vyzrálejší, tím lepší)
půl hrnku bílého jogurtu
půl hrnku mléka
2 vejce a 1 bílek
hrnek mletých ovesných vloček
1/4 hrnku celozrnné mouky
skořice (čím víc, tím líp ♥)
špetka perníkového koření
prášek do pečiva
med

na tvarohové pomazání (:D) budeme potřebovat:
půl nízkotučného tvarohu
lžíce bílého jogurtu
1 žloutek

Mrkev (omytou a okrájenou z obou stran), fazole a jablko nastrouháme (nebo rozmixujeme), přidáme banán rozmixovaný v troše mléka, jogurt, mléko, vejce a pořádně promícháme. Pak příjdou na řadu suché ingredience, tedy vločky, mouka, skořice, koření a prášek do pečiva, znovu promícháme. Těsto vylijeme na plech (nebo do dvou pekáčů nebo třeba do formy na dort) a rovnoměrně rozprostřeme.
Na pomazání utřeme tvaroh s jogurtem a žloutkem, můžeme dosladit trochou medu nebo sladidlem dle chuti. Lžičkou (nebo lépe pytlíčkem plným náplně) uděláme na těsto čáry (nebo třeba srdíčka) a dáme péct do trouby vyhřáté na 200°C na 30-40 minut (ale hlídat, každá trouba peče jinak), upečení ozkoušíme špejlí. 

 Recept jsem víceméně vymýšlela, není to žádná miss buchta, ale sladké to je příjemně díky jablku, banánu i medu, nedrobivost to splňuje na 100% a to mi ke štěstí stačí. Ten jogurt s mlékem tam je spíš navíc, jen mám vždy tendence dát tam všechno, co je po ruce, spíš jsem si hrála s konzistencí. Z bílků můžete vyšlehat sníh, ale mě to vždycky připadá zbytečné a nikdy nepostřehnu rozdíl mezi vyšlehanými a nevyšlehanými bílky.

Dobrou chuť a
AU REVOIR! :)